Aktualności

List informacyjny na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

rozpoczynamy rok szkolny 2023/2024 z nową ofertą zajęć!

Szczególnie serdecznie witamy w naszym gronie nowych uczniów, którzy rozpoczną swoją edukacyjną przygodę z językiem polskim właśnie z nami.

Terminy rozpoczęcia zajęć w poszczególnych punktach nauczania i grupach są różne. Nauczyciele będą odpowiednio kontaktować się z rodzicami i uczniami ze swoich grup. Prosimy też zaglądać na naszą nową stronę internetową. Tam znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje i aktualności.

Mamy nadzieję, że wszyscy, niezależnie od wieku i poziomu znajomości języka polskiego, znajdą wśród naszych propozycji coś ciekawego i odpowiedniego do swoich potrzeb oraz możliwości.

Rezygnujemy z punktu nauczania w Heidelbergu w centrum i otwieramy nowe grupy w Eppelheim, Heidelbergu Altstadt oraz Heidelbergu Kirchheim. Ze względu na duże zainteresowanie oferujemy dodatkowe grupy przedszkolne. Nie mamy jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie nowej grupy szkolnej
w Mannheim. Podobnie jest z grupami w Heidelbergu Handschuhsheim i Rohrbach. Czekamy na odpowiedź strony niemieckiej.

Oprócz szerokiej oferty lekcji stacjonarnych nadal prowadzimy zajęcia zdalne. Będziemy też organizować warsztaty i spotkania tematyczne, o których odpowiednio wcześnie poinformujemy.

Rodziców zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w czwartek 28.09.2023 o godzinie 20:30 na platformie ZOOM. Link do spotkanie prześlemy drogą mailową. W niektórych punktach nauczania spotkania organizacyjne odbędą się stacjonarnie.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości, to prosimy o kontakt. 

Mamy nadzieję, że i ten rok szkolny będzie dla Was i dla nas podróżą edukacyjną pełną zabawy oraz obfitującą w wiedzę i nowe doświadczenia!

Zarząd Stowarzyszenia WAWEL i Grono Nauczycielskie

Wsparcie edukacji polonijnej w Republice Federalnej Niemiec

Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie ze środków finansowych pochodzących z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach działania: “Wsparcie edukacji polonijnej w Republice Federalnej Niemiec. Organizacja zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych przez organizacje polonijne w Niemczech”. Całkowia kwota dotacji dla Stowarzyszenia WAWEL T.z. wyniosła 23020 PLN. Na rok 2022 przyznano nam 17120 PLN. 5900 PLN otrzymaliśmy w roku 2023. Serdecznie dziękujemy!

Zarząd Stowarzyszenia, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie